Öğretmenler günü kutlu olsun! ☀️

Başöğretmenimizin sözleriyle hitap etmek isterim tüm öğretmenlerimize: “Ulusumuzu yetiştirmek gibi kutsal bir görevi üstüne almış olan yüce Türk öğretmen topluluğu…”

24 Kasım, Mustafa Kemal Atatürk’ün “Millet Mektepleri’nin Başöğretmenliği”ni kabul ettiği gündür, 1981 senesinden beri bize özgü olan bu tarihte kutlanır. Bu topraklarda, bin yıllık geçmişimiz kadar köklüdür öğretmenlik mesleği.. Yaşam yolculuğumuzda, ailemizle birlikte en büyük rehberimiz, kuşkusuz hayat çemberimize girmiş öğretmenlerimizdir. Tüm ışığını, bildiği her şeyi, canla başla öğrencilerine aktaran, öğrettiği gibi, eğiten, çağdaş, aydın ve fedakar tüm öğretmenlerimizin bu özel gününü kutlarım. Hakkın rahmetine kavuşmuş, şehit olmuş, kıymetli öğretmenlerimizi de saygıyla anıyorum. Geleceğimizin mirasçısı çocuklarımıza kısıtlı şartlarda mücadele ederek en yüksek bilişsel ve insani seviyeye getirmek için gösterdiğiniz çabaya, zor durumdaki her öğrencinin yardımına koşmanıza, düzelttiğiniz her yanlışa müteşekkiriz. Biz evdeki bir çocukla uğraşamazken, o ne sabır ve özveri işidir! Bir çocuğun en saf duygularla ettiği teşekkür gibi, minnet duygularımı iletiyorum hayatımıza girmiş, örnek olmuş, bilgi ve sevmeyi öğreten, mesleğini layıkıyla yapan tüm öğretmenlerimize… Yolunuz Ata’mızın ışıklı yolu olsun, attığınız tohumlar toprağın dayanıklı kalbi gibi güçlü ve sevgi dolu yetişsin.

Toplum olarak; “bir harf öğretenin kulu kölesi”, öğretmenin yılmaz destekçisi, atanamayıp ağladığında gözündeki yaş, maaşı erise de aldığı kitaptan, tiyatrodan, geziden, yeni bilgiden vazgeçmeyen büyük ideali olup, sevgi ve saygı gösterdiğimizde ve “ben öğretmen olmak istiyorum” diyenlerin sayısı gün geçtikçe arttığında çağdaş medeniyet seviyesine çıkacağımıza inanıyorum.

İlk öğretmenim; köy enstitüsü mezunu kıymetli insan, okumayı, yazmayı, karanlığın içindeki aydınlığı öğreten rahmetli öğretmen dedem ve tüm öğretmenlerimiz dahil olmak üzere hepsinin bu özel gününü kutlar, meslek hayatlarında nice başarılı günler ve esenlikler dilerim

İyi ki varsiniz 🙋🙏🏻

#öğretmenlergünü

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s