Corona Günlükleri -Bugün Bayram! ☀️

Hilal gökyüzünde göründü, ilk sahurun olduğu gibi bayramın muştusunu veren odur. Ne mutlu ki, bayram sabahına sağlıkla kavuştuk.

Mayıs’ın aldatan havası; yağmur mu güneş mi karar veremiyor. Karantinada girdiğimiz bu ilk bayramda 2 aydır mücadele ettiğimiz ‘yeni normallere’ alıştık mı alışmadık mı biz de karar veremiyoruz. Tek bildiğimiz gerçekte olandan daha uzun süredir ‘evde’ hissettiğimiz ve aslında tatilde olanın bavullar olduğu gerçeği..

Hayal etmenin sınırı yok elbette, bir nergisin keskin kokusuna kapılan adımları sıklaştırmanın yorgunluğu yok.. Kirazdan küpeler takıp, papatyadan tacı da başına kondurup gülümsemenin de yaşı yok.. Hünnapa bal çiçeğini karıştırıp, döne döne sümbüle sürünüp bahar kokmanın tam sırası işte, yunusun tuzunu, yosunun kokusunu içine çekip akasyanın kucağına gölgeyi bırakmalı.. Sarmaşıklara tutunup, ‘özlemler’den atlayıp, ‘sevdiklerin’ kalp limanına varmalı.. Hayalin sonu koltukta bitmişse boşver dert etme, varsın bir bahar, bir bayram böyle geçsin. Sağlıkla, huzurla, alıştığın gibi niceleri olsun..

Nasıl olursa olsun; bayram demek paylaşmak ve aileyle kucaklaşmak demek.. Çocukların gülmesi, ihtiyacı olanın maddi manevi huzur bulması, doğadaki canlıların hakkını gözetmek demek. ‘Nerede o eski bayramlar?’ diyorsanız bilin ki bayramlar değişmedi, biz değiştik, yaşam şartları ve sayemizde Dünya değişti ve gelen gideni bariz aratmaya başladı..Bugün iki tercihiniz var: ya sıradan bir gün yaşayacaksınız ya da bayram yapacaksınız!

Her gününüz bayram, bayramınız mübarek olsun! Kaybettiğimiz sevdiklerimiz nur içinde yatsınlar.. Gülsün yüzler, açılsın cömertçe gönül bahçeleri, dans etsin petunyalar, barışsın küsler hem de ilk adım senden gelsin, bayram görsün cümle alem….

Sevgi, saygı ve özlem ile…💝

1 Comment

  1. Elifcim sağlıkla mutlulukla nice bayramlara.. Alıştığımız ailece bayram kahvaltıları sarılıp kucaklaştığımız kutlamalarımız olmasada , kuş ve çocuk cıvıltıları , çiçeklerin mis kokuları ,sevgi , mutluluk iç huzurumuz ve gülümsememiz ve yarınlara dair umutlarımız olsun .

    Liked by 1 kişi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s